Druhý domov: firemní sídlo plné světla a skla nad Dunajem

Klient: Vacuumlabs
Manažer projektu: Eva Nedelková
Produkt: VERTI AERO bezrámová jednoduše prosklená příčka, VERTI PANORAMA bezrámová dvojitě presklená příčka

Společnost Vacuumlabs původně sídlila v kancelářích ve Starém Městě. Požadavky na nové prostory a jejich coworkingové centrum The Spot byly jasné – aby společnost nadále zůstala poblíž centra s dobrou dostupností městskou dopravou. Volba padla na SKY Park Office, který navrhlo studio světoznámé architektky Zahy Hadid. V moderní prosklené budově Vacuumlabs využívá hned 6 pater, která spojují soukromá schodiště a skleněné příčky VERTI elegantně člení prostory v několika patrech. Architektonického řešení se ujal prestižní ateliér Ardeline.

Prostor pro práci, kde se cítíte jako doma

Mottem projektu je Domov mimo domova. Klade velký důraz na přátelskou atmosféru, příjemné prostředí, a hlavně akustický komfort: „Nejlepší práce vzniká tehdy, kdy se do ní natolik ponoříme, že zapomeneme na okolní svět. Proto na tichu nešetříme.“ Po této větě projektového manažera Jána Valička z Vacuumlabs bylo jasné, že jsou s VERTI na stejné vlně.

Většinu prostor zabírá THE SPOT – největší coworking prostor na Slovensku, který Vacuumlabs vlastní a zároveň je jeho největším nájemcem.

Prosklené příčky VERTI podtrhují moderní tvář budovy

Jasnou volbou byly prosklené příčky VERTI. „Mám sklo rád pro jeho vzdušnost. Nerad pracuji při umělém osvětlení a sklo dovnitř pouští dostatek přirozeného světla. Kdybychom všechny zasedačky a pracovní koutky oddělili sádrokartonem, vznikly by izolované buňky oddělené dlouhými tmavými chodbami. Tomu jsme se určitě chtěli vyhnout,“ komentuje Ján Valiček.

Skleněné příčky VERTI navíc vhodně doplňují celkový architektonický ráz budovy. Přes prosklené chodby a kanceláře se otevírají nádherné výhledy na Dunaj a Bratislavský hrad. Velkou výhodou je i designová variabilita příček – díky polepům se rychle přizpůsobí designu místnosti, korespondující např. se vzorem na koberci.

Pestrá paleta akustických řešení

Jednotlivé kanceláře a telefonní místnosti oddělují prosklené příčky VERTI PANORAMA s výborným akustickým komfortem. Jejich vzduchový útlum je až 46 dB. Velkou multimediální zasedačku naopak oddělují vzdušné bezrámové příčky VERTI AERO. „Každá místnost funguje jako unikátní prostor s jiným jménem, barevným odstínem a stylem. Speciálním požadavkem pak byly protipožární příčky, které musely splňovat přesně stanovené podmínky stavebního úřadu, a klientovi jsme tak pomáhali s jejich kolaudací,“ doplňuje za VERTI Sales manažerka Eva Nedelková.

Ján Valiček k tomu dodává: „VERTI splnila veškerá naše očekávání i zadání. Nejvíc si cením smyslu pro detail – sami přicházeli s řešením napojení příček a jakým způsobem překrýt sádrokartonovou stěnu, bez problému komunikovali přímo s architekty z Ardeline. Také nám byli k dispozici 24/7 včetně svátků, což je pro stavbu opravdu nutnost. Mile nás překvapila proaktivita – když se při montování jednoduše prosklené příčky VERTI AERO zjistilo, že je špatně připravené uchycení pro příčku a sklo je potřeba seříznout, VERTI obratem sama sehnala místního sklenáře, zařídili jsme společně odvoz a do 2,5 hodin stála příčka připravená zpátky u nás!“